Fundacja Przyjaciele Martynki

Piszą o nas

Tak zostaliśmy docenieni przez ESTD 

Plików:
pdf.png ESTD o naszej działalności HOT
Data 2019-12-26 Wielkość pliku 313.98 KB Download 651 Pobierz

Gianni Liotti -ewolucjonistyczna teoria motywacji

Z przyjemnością publikujemy artykuł Francesca Fiore, opublikowany na łamach  Giornale di Psicologia, dziękujemy redakcji za wyrażenie zgody na polski przekład i publikację.

 

Giovanni Liotti starał się połączyć badania z psychologii rozwojowej, neuronauki, badania nad afektywnym funkcjonowaniem człowieka w projekt rewolucyjnej i nowatorskiej psychoterapii integrującą klinikę i badania naukowe. Największym jego osiągnięciem jest rozwój teorii interpersonalnych systemów motywacyjnych.

Badania nad interpersonalnymi systemami motywacyjnymi (SMI) umożliwiły Gianni Liottiemu zaproponowanie nowego wyjaśnienia genezy i utrzymywania się zaburzeń psychopatologicznych.

Poniżej zamieszczamy tłumaczenie artykułu F. Fiore opublikowanego 10 maja 2018 na łamach State of Mind http://www.stateofmind.it Redakcji Giornale di Psicologia gorąco dziękujemy za wyrażenie zgody na polski przekład i publikację na naszej stronie.

Czytaj więcej

Antonio Onofri, Cecilia La Rosa: Żałoba.Psychoterapia poznawczo-ewolucjonistyczna i EMDR - książka

 

Cena książki to 69 zł. plus 17 zł koszt wysyłki. Zamówienia prosimy kierować na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Mamy nadzieję, że książka okaże się wielką pomocą przede wszystkim dla terapeutów (niezależnie od podejścia w jakim prowadzą psychoterapię) zajmujących się lub chcących zająć się psychoterapią pacjentów w żałobie. 

Czytaj więcej

G.Liotti, F.Monticelli: Teoria i klinika przymierza terapeutycznego

Książka jest ponownie dostępna.

Cena książki to 67 zł. + 16 zł. koszt wysyłki/

 

Zamówienia prosimy składać przez formularz kontaktowy (zakładka "Kontakt") lub bezpośrednio na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  (prosimy o podanie danych do rachunku). 

 Z serii wydawniczej "Giovanni Liotti - dziela wybrane" (bo wszystkich książek, których Giovanni Liotti jest autorem lub współautorem z pewnością nie jesteśmy w stanie przetłumaczyć) Centrum Psychologii relacyjnej - Hanna Michalska, wraz z Fundacją do wydania szykują kolejne dwie książki.

Czytaj więcej

Systemy motywacyjne w rozmowie klinicznej - G. Liotti, F. Monticelli

Książka jest ponownie dostępna. Aktualna cena 67 zł. + 16 zł. koszt wysyłki

 

Po książce o traumatycznym rozwoju, proponujemy czytelnikom kolejny polski przekład książki autorstwa/współautorstwa Giovanni Liottiego. Tym razem o systemach motywacyjnych, o istnieniu których każdy psychoterapeuta dobrze, by wiedział.

Książka stanowi część swoistej "Trylogii terapeutycznej", którą oprócz "Systemów motywacyjnych w rozmowie klinicznej" tworzą: "Teoria i klinika przymierza terapeutycznego" oraz "Ewolucja emocji i systemów motywacyjnych".

Czytaj więcej

Zaufać pacjentowi. Wprowadzenie do Control - Mastery Theory - zapowiedz książki

 Publikacja książki planowana jest na listopad/grudzień br. Jesienią zaś zapraszamy na szkolenie, które poprowadzi autor książki, założyciel Control Mastery Theory Italian Group - dr Francesco Gazzillo. Szczegóły i program szkolenia podamy wkrótce w zakładce "Aktualności"  

 

Centralną koncepcją Control Mastery Theory (CMT) jest to, że istoty ludzkie wykazują silną wrodzoną dyspozycję do rozumienia rzeczywistości i dostosowania się do niej.

Czytaj więcej