Fundacja Przyjaciele Martynki

Ewolucjonistyczna teoria motywacji i jej kliniczne zastosowanie

Informujemy, iż seminarium zostało odwołane ponieważ nie zebrało się minimum zainteresowanych uczestników.

Miło nam zaprosić czytelników publikowanych przez nas książek na ostatnie seminarium organizowane przez Fundację Przyjaciele Martynki. Seminarium odbędzie się w Poznaniu w dniu 27 czerwca w godzinacj 17.00 do 19.00 w Biurowcu Delta na ul. Towarowej 35.

Seminarium poprowadzą dr Benedetto Farina i dr Fabio Monticelli.

Oprócz tego, iż powiedzą nam sami współtwórcy ewolucjonistycznej teorii motywacji i jej klinicznych zastosowaniach, z pewnością nikomu nie odmówią dedykacji w książce.

Koszt seminarium to 110 zł.

Na seminarium obowiązuje wcześniejsza rejestracja przez formularz kontaktowy na stronie Fundacji (zakładka "Kontakt")

O prowadzących

  

Dr Fabio Monticelli, psychiatra, psychoterapeuta, wykładowca we Włoskim Stowarzyszeniu Terapii Behawioralnej i Poznawczej (Società Italiana di Terapia Comportamentale e Cognitiva (SITCC) i Stowarzyszeniu Psychologii Poznawczej, superwizor. Autor książek (wraz z dr Giovannim Liottim): „Systemy motywacyjne w rozmowie klinicznej. Podręcznik AIMIT” i  „Teoria i klinika przymierza terapeutycznego” oraz wraz z Giovannim Liottim i Giovannim Fassone: „Ewolucja emocji i systemów motywacyjnych”, która ukazała się we Włoszech w lipcu bieżącego roku (zaś Fundacja już przygotowuje ją do przekładu).

 

Dr Benedetto Farina, psychiatra, psychoterapeuta, profesor nadzwyczajny na Uniwersytecie Europejskim w Rzymie, gdzie wykłada psychologię kliniczną oraz jest członkiem kolegium wykładowców studiów doktoranckich z psychologii klinicznej, członek kolegium wykładowców studiów doktoranckich z psychologii dynamicznej i klinicznej na Uniwersytecie La Sapienza w Rzymie, członek Scientific Advisory Board off International Society for the Study of Trauma and Dissociation, wykładowca w SITCC, członek redakcji Journal of Trauma and Dissociation i Associate Editor dell’International Journal of Multidisciplinary Trauma Studies. Na konferencji mówił będzie o tym, że: "dysocjacja w terminologii psychopatologii jest terminem, który wskazuje tak kategorię diagnostyczną zaburzeń dysocjacyjnych, jak i symptomy dysocjacyjne świadomości, a także pewne procesy psychopatologiczne powodowane doświadczeniami traumatycznymi, które nakładają się na integrację funkcji psychicznych. Patogenne procesy dysocjacyjne generują symptomy dysocjacyjne, które ze swej strony mogą dominować w niektórych obrazach klinicznych jak zaburzenia dysocjacyjne lub też w zmiennym stopniu występować w prawie wszystkich kategoriach diagnostycznych DSM stanowiąc wskaźnik ciężkości obrazu klinicznego. Rozpowszechnienie takie, wraz z licznymi obserwacjami klinicznymi i wzrastającą liczbą potwierdzeń eksperymentalnych sugerują występowanie wymiaru psychopatologicznego związanego z traumatycznymi doświadczeniami rozwojowymi, które poprzez ujawnianie się dysocjacji obciąża rokowanie w wielu zaburzeniach w których występuje i wymaga specyficznych kompetencji do prowadzenia właściwej terapii".

Seminarium prowadzone będzie w języku włoskim z konsekutywnym tłumaczeniem na język polski.