Fundacja Przyjaciele Martynki

Neurobiologia przywiązania

Zapraszamy na VII edycję cyklu seminariów o neurobiologii przywiązania. Tym razem edycja będzie poszerzona i bardzo głęboko zmodyfikowaliśmy program poprzednich edycji.

Pierwsze seminarium online, które odbędzie się 25 lutego poświęcona zostanie przeanalizowaniu modelu zwanego "Liotti's model", po to by ukazać dlaczego przywiązanie bezpieczne w najwcześniejszym dzieciństwie uznawane jest za pierwszy filar rezyliencji. Przedstawimy więc sam Liotti's model, który przeanalizujemy w świetle teorii poliwagalnej Porgesa, ale też rezyliencji relacyjnej, bo będzie o relacyjnej wiedzy niejawnej i zasobach somatycznych, które tego stylu przywiązania są konsekwencją.

Drugie seminarium, które odbędzie się 4 marca poświęcone zostanie analizie wzorców przywiązania lękowego i przywiązania zderorganizowanego w najwcześniejszym dzieciństwie, które wytyczają już ścieżki rozwojowe psychopatologii, ale też o tym, jak zaraz w następnym okresie 80% dzieci ze zdiagnozowanym przywiązaniem zdezorganizowanym "organizuje" swoje zachowanie w okresie przedszkolnym (3-6 lat) formując strategie kontrolujące i jak się to przekłada na odpowiedź na wydarzenie traumatyczne i psychoterapię osób dorosłych.

Trzecie seminarium, które planujemy na 18 marca poświęcone zostanie relacyjnej wiedzy niejawnej, czyli tej, która powstaje w kontekście relacyjnego środowiska relacyjnego w najwcześniejszym dzieciństwie, odnosi się więc potencjalnie tak do dorosłego pacjenta, jak i do terapeuty. Samą terapię spróbujemy zaś przeanalizować pod kątem analizy "rozwojowych deficytów relacyjnych" i możliwości ich kompensacji w trakcie psychoterapii.   

Wszystkie seminaria odbędą się online w godzinach od 20.00 do 22.00.

Cena uczestnictwa to 330 zł. Istnieje możliwość uczestnictwa w pojedynczym seminarium, którego koszt wynosi 140 zł.

Osoby zainteresowane proszone są o kontakt mailowy na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.