Fundacja Przyjaciele Martynki

Antonio Onofri, Cecilia La Rosa: Żałoba.Psychoterapia poznawczo-ewolucjonistyczna i EMDR - książka

Czekamy na kolejną partię książek z drukarni, powinna do nas dotrzeć 23 października, więc już przyjmujemy zamówienia. 

Wysyłkę książki rozpoczniemy od poniedziałku/wtorku, 26/27 października.

   

Cena książki to 60 zł. plus 15 zł koszt wysyłki.

Mamy nadzieję, że książka okaże się wielką pomocą przede wszystkim dla terapeutów (niezależnie od podejścia w jakim prowadzą psychoterapię) zajmujących się lub chcących zająć się psychoterapią pacjentów w żałobie. 

Kiedy bowiem punktem wyjścia będzie perspektywa, którą proponuje Liotti, czyli poznawczo-ewolucjonistyczna, to poznajemy przez relację, poznajemy w relacji z drugim człowiekiem. Kiedy ktoś w relacji z kim poznajemy siebie odchodzi na zawsze, relacja z nim nie zostaje przerwana, podlega jedynie reorganizacji. "Reorganizacja" w zmieniającym się świecie i wpisana w rozwój człowieka... nic innego niż żałoba po stracie nie uświadamia nam jak ważne są nasze relacje z innymi ludźmi "od kolebki, aż po grób"

Książka składa się z następujących części: Teoria i klinika żałoby fizjologicznej, Teoria i klinika żałoby skomplikowanej i patologicznej, Żałoba skomplikowana i patologiczna - terapia. 

W zakładce "Do pobrania" znajdą zainteresowani fragmenty książki.

 

Podejście poznawczo-ewolucjonistyczne jest podejściem wyjątkowym i jest też podejściem wyjątkowo kreatywnym. Terapeuta i pacjent wspólnie pracują nad wspólnie ustalonymi celami terapii pacjenta. Zaś to, co jest w tym podejściu wyjątkowe to parytetowośc relacji, pomimo różnicy ról i kompetencji. Cennym np. źródłem informacji są emocje terapeuty w relacji z pacjentem.