Fundacja Przyjaciele Martynki

Oferta promocyjna

 

Od 12 12.2019 r.

mamy w ofercie promocyjnej 10 kompletów książek:

1. A.Onofri, C La Rosa: "Żałoba. Psychoterapia poznawczo-ewolucjonistyczna i EMDR"

2. G.Liotti, F. Monticelli: "Teoria i klinika przymierza terapeutycznego"

3. G.Liotti, B.Farina: "Traumatyczny rozwój. Etiologia, klinika i terapia wymiaru dysocjacyjnego"

w cenie 140 zł. (koszt wysyłki pokrywa Fundacja)

Zamówienia prosimy przesyłać na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

  

Gianni Liotti -ewolucjonistyczna teoria motywacji

Z przyjemnością publikujemy artykuł Francesca Fiore, opublikowany na łamach  Giornale di Psicologia, dziękujemy redakcji za wyrażenie zgody na polski przekład i publikację.

 

Giovanni Liotti starał się połączyć badania z psychologii rozwojowej, neuronauki, badania nad afektywnym funkcjonowaniem człowieka w projekt rewolucyjnej i nowatorskiej psychoterapii integrującą klinikę i badania naukowe. Największym jego osiągnięciem jest rozwój teorii interpersonalnych systemów motywacyjnych.

Badania nad interpersonalnymi systemami motywacyjnymi (SMI) umożliwiły Gianni Liottiemu zaproponowanie nowego wyjaśnienia genezy i utrzymywania się zaburzeń psychopatologicznych.

Poniżej zamieszczamy tłumaczenie artykułu F. Fiore opublikowanego 10 maja 2018 na łamach State of Mind http://www.stateofmind.it Redakcji Giornale di Psicologia gorąco dziękujemy za wyrażenie zgody na polski przekład i publikację na naszej stronie.

Czytaj więcej

G.Liotti, B.Farina - Traumatyczny rozwój

Książka będzie ponownie dostępna od 14 grudnia.

Cena ksiażki to 47 zł. plus 15 zł. koszt wysyłki. 

Książka Liottiego i Fariny (2011) jest złożoną i objaśniającą rozprawą na temat traumy oraz dysocjacyjnych i psychopatologicznych komponentów, które z niej mogą wynikać.

Czytaj więcej

Antonio Onofri, Cecilia La Rosa: Żałoba.Podejście poznawczo-ewolucjonistyczne - książka

UWAGA!!!

Aktualna cena książki to 55 zł. do ceny należy doliczyć koszty wysyłki 15 zł.

Zamówienia prosimy składać na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

    

Mamy nadzieję, że książka okaże się wielką pomocą przede wszystkim dla terapeutów (niezależnie od podejścia w jakim prowadzą psychoterapię) zajmujących się lub chcących zająć się psychoterapią pacjentów w żałobie. 

Czytaj więcej

G.Liotti, F.Monticelli: Teoria i klinika przymierza terapeutycznego

Książka jest ponownie dostępna.

Cena książki to 60 zł plus koszt wysyłki - zł. 15,00.

 

Zamówienia prosimy składać przez formularz kontaktowy (zakładka "Kontakt") lub bezpośrednio na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  (prosimy o podanie danych do rachunku). 

 Z serii wydawniczej "Giovanni Liotti - dziela wybrane" (bo wszystkich książek, których Giovanni Liotti jest autorem lub współautorem z pewnością nie jesteśmy w stanie przetłumaczyć) Centrum Psychologii relacyjnej - Hanna Michalska, wraz z Fundacją do wydania szykują kolejne dwie książki.

Czytaj więcej

Systemy motywacyjne w rozmowie klinicznej - G. Liotti, F. Monticelli

Książka jest obecnie niedostępna.

Po książce o traumatycznym rozwoju, proponujemy czytelnikom kolejny polski przekład książki autorstwa/współautorstwa Giovanni Liottiego. Tym razem o systemach motywacyjnych, o istnieniu których każdy psychoterapeuta dobrze, by wiedział.

Książka stanowi część swoistej "Trylogii terapeutycznej", którą oprócz "Systemów motywacyjnych w rozmowie klinicznej" tworzą: "Teoria i klinika przymierza terapeutycznego" oraz "Ewolucja emocji i systemów motywacyjnych".

Czytaj więcej

Zaufać pacjentowi. Wprowadzenie do Control - Mastery Theory - zapowiedz książki

Publikacja książki planowana jest na listopad/grudzień br. Jesienią zaś zapraszamy na szkolenie, które poprowadzi autor książki, założyciel Control Mastery Theory Italian Group - dr Francesco Gazzillo. Szczegóły i program szkolenia podamy wkrótce w zakładce "Aktualności"  

 

Centralną koncepcją Control Mastery Theory (CMT) jest to, że istoty ludzkie wykazują silną wrodzoną dyspozycję do rozumienia rzeczywistości i dostosowania się do niej.

Czytaj więcej