Fundacja Przyjaciele Martynki

Od przywiązania do interpodmiotowości

W dniu 20 listopada 2020 r. w godzinach od 20.00 do 22.00 zapraszamy na webinar poświęcony przeanalizowaniu związku między przywiązaniem a interpodmiotowością

 

Giovanni Liotti swoją pracę naukową poświęcił - mówiąc najbardziej ogólnie - badaniu integrujących funkcji świadomości. W wywiadzie udzielonym kilka miesięcy temu, na pytanie czym się zajmuje w swojej pracy klinicznej, dr Liotti odpowiedział tak: "Starałem się wypełnić lukę, która wydawała mi się ogromna, pomiędzy tym, co wynikało z obserwacji przywiązania zdezorganizowanego we wczesnym dzieciństwie a fenomenologią dysocjacyjną dorosłego. Występuje wiele zbieżności, które wywarły na mnie ogromne wrażenie od samego początku, ale też wiele różnic pomiędzy tym, co obserwuje się u małego dziecka podczas interakcji z matką [w trakcie procedury obcej sytuacji badającej styl przywiązania u dziecka], a tym, co obserwuje się u dorosłego. Zgodnie z opinią Bowlbiego, przywiązanie jest jednym z wielu systemów motywacyjnych, które regulują zachowanie międzyludzkie. W przywiązaniu zdezorganizowanym te inne systemy wchodzą w interakcję z systemem przywiązania prowadząc do różnych form, jakie przyjmuje u dorosłego fenomenologia dysocjacyjna. Obecnie zajmuję się więc badaniem tych innych systemów, które oprócz przywiązania występują w interakcjach międzyludzkich, czyli systemów interpersonalnych".

W książce "Ewolucja emocji i systemów motywacyjnych", wydanej we Włoszech w 2017 r. roku przez wydawnictwo Raffaello Cortina Editore, dr Liotti zaproponował nową nazwę teorii, którą czytelnicy polskiego wydania książki o traumatycznym rozwoju znają jako teorię polimotywacyjną, a mianowicie "ewolucjonistyczną teorię motywacji". 

Cena seminarium to 75 zł.

Link do formularza rejestracyjnego tutaj

 

Zapraszamy psychiatrów, psychologów, psychoterapeutów, terapeutów uzależnień.