Fundacja Przyjaciele Martynki

Interpersonalne systemy motywacyjne a przymierze terapeutyczne - szkolenie

UWAGA 

Osoby zainteresowane bardziej praktycznym przybliżeniem tego, jak analiza aktywności interpersonalnych systemów motywacyjnych sprawdza się w pracy psychoterapeutycznej, dlaczego tak ważny w trakcie sesji jest aktywny (tak u pacjenta, jak i u terapeuty) system parytetowej współprcy

zapraszamy 29 czerwca na warsztatowe spotkanie z

dr Fabio Monticellim i prof. Benedetto Fariną

Warsztaty odbędą się

w Siedzibie Wydziału Zamiejscowego SWPS w Katowicach, ul. Techników 9,

w godzinach od 9.00 do 13.30.

Koszt warsztatów to 250 zł (wpłata do 30 maja) 300 zł (wpłata do 15 czerwca)

Zapisy przez formularz kontaktowy (zakładka "Kontakt")

 

W seminarium można uczestniczyć online, cena seminarium online to 200 zł.

 

 

Miło nam ogłosić program nowego szkolenia dotyczącego psychoterapii poznawczo - ewolucjonistycznej i przymierza terapeutycznego. Mamy nadzieję, że szkolenie może ofiarować psychoterapeutom - niezależnie od ich orientacji psychoterapeutycznej- cenne wskazówki do rozumienia procesu terapeutycznego i narzędzia, które będą pomocne w ich pracy psychoterapeutycznej.

Szkolenie jest wprowadzeniem do kolejnego szkolenia o przymierzu terapeutycznym konstruowanym w oparciu o system motywacyjny parytetowej współpracy, który w największym stopniu przyczynia się do wzrostu zdolności metapoznawczych (które Fonagy nazywa zdolnościami mentalizacji), możliwości jego załamania się w trakcie psychoterapii i jego przywracaniu. Pierwsze szkolenie o konstruowaniu przymierza terapeutycznego planowane jest na wiosnę 2020 r.

Szkolenie o systemach motywacyjnych jest też wprowadzeniem do szkolenia będącego wprowadzeniem do Master Control Theory, czyli psychoterapii opartej o plan pacjenta wg. Weissa.

Szkolenie składa się z dziesięciu modułów tematycznych:  

  1. KLINICZNE ZASTOSOWANIE TEORII SYSTEMÓW MOTYWACYJNYCH : METODA MONITOROWANIA PRZEBIEGU PRZYMIERZA TERAPEUTYCZNEGO I RELACJI TERAPEUTYCZNEJ, SYNCHRONIZACJA INTERPERSONALNA I METAPOZNANIE (MENTALIZACJA) 
  1. AIMIT (ASSESSING INTERPERSONAL MOTIVATION IN TRANSCRIPT)  
  1. NEGOCJOWANIE RELACJI TERAPEUTYCZNEJ: ZAŁAMANIE I NAPRAWA PRZYMIERZA TERAPEUTYCZNEGO  
  1. BADANIA NAD INTERPERSONALNYMI SYSTEMAMI MOTYWACYJNYMI  
  1. DEZORGANIZACJA PRZYWIĄZANIA I WYNIKAJĄCE Z NIEJ STRATEGIE KONTROLUJĄCE OPIEKUŃCZE I KARZĄCE JAKO WARUNKOWANE INTERPERSONALNE STRATEGIE , KTÓRE PREDYSPONUJĄ DO ROZWOJU PSYCHOPATOLOGII  
  1. PERWERSJE SEKSUALNE JAKO ZABURZENIA WYNIKAJĄCE Z DEZORGANIZACJI PRZYWIĄZANIA I SUKCESYWNYCH STRATEGII KONTROLUJĄCYCH ZEROTYZOWANYCH
  1. REGULACJA EMOCJI W TERAPII: WSTYD I PATOLOGIE Z NIM ZWIĄZANE 
  1. ALEKSYTYMIA: DEFINICJA, NARZĘDZIA POMIARU I PATOGENEZA  
  1. REGULACJA EMOCJI W TERAPII: ZŁOŚĆ TERAPEUTY JAKO WSKAŹNIK PROFILU MOTYWACYJNEGO RELACJI TERAPEUTYCZNEJ  
  1. REGULACJA EMOCJI W TERAPII: BEZSILNOŚĆ TERAPEUTY

 

 Szkolenie zaczniemy od wprowadzenia rozróżnienia pomiędzy psychoterapią opartą na teorii przywiązania a psychoterapią inspirowaną teorią przywiązania. Czyli mówiąc inaczej takimi, które ograniczają się jedynie do analizy systemu motywacyjnego przywiązania a tymi, które uznają istnienie innych systemów motywacyjnych (o czym mówi teoria polimotywacyjna Liottiego), które mogą być aktywne i kierować zachowaniem obu podmiotów, będących są ze sobą w interakcji, a więc również pacjenta i psychoterapeuty w trakcie sesji terapeutycznej. 

Prowadzący: dr Fabio Monticelli; psychiatra, psychoterapeuta, wykładowca we Włoskim Stowarzyszeniu Terapii Behawioralnej i Poznawczej (Società Italiana di Terapia Comportamentale e Cognitiva (SITCC) i Stowarzyszeniu Psychologii Poznawczej, superwizor. Autor książek (wraz z dr Giovannim Liottim): "Systemy motywacyjne w rozmowie klinicznej. Podręcznik AIMIT", oraz "Teoria i klinika przymierza terapeutycznego" oraz wraz z Giovannim Liottim i Giovannim Fassone: "Ewolucja emocji i systemów motywacyjnych", która ukazała się we Włoszech w lipcu bieżącego roku (zaś Fundacja już przygotowuje do publikacji przekładu na język polski. 

Szkolenie prowadzone w języku włoskim z konsekutywnym tłumaczeniem na język polski.