O teorii poliwagalnej krytycznie - webinar

"Teoria poliwagalna poszerza nasze zrozumienie zachowań normalnych i atypowych, zdrowia psychicznego i zaburzeń psychicznych. Integrując perspektywę rozwojową, teoria poliwagalna ukazuje jak dojrzewanie autonomicznego systemu nerwowego buduje neuronową "platformę", na bazie której rozwijają się zachowania społeczne i rozwój ufnych relacji". Stephen Porges: Kongres "Przywiązanie a trauma" Rzym 2016 r.

O czym będziemy mówić?

1. Główne koncepcje teorii poliwagalnej

2. Przywiązanie a inne systemy motywacyjne (bilansowanie układ sympatyczny/brzusznowagalny)

3. Układ enteryczny i oś jelita-mózg (znaczenie nie tylko dla immunologii)

Prowadzący:

Hanna Michalska – Prezes Fundacji Przyjaciele Martynki

Psycholog z wykształcenia, zawodowo zajmuję się tłumaczeniami z j. włoskiego.
Doświadczenia wyniesione z pracy w domu dziecka oraz z kontaktów z byłymi wychowankami już po usamodzielnieniu uświadomiły mi, że dzieci te oprócz problemów mają też wiele cennych zasobów. Czytając książkę Antonio D'Andrea wiele razy miałam wrażenie, że każda z dziewcząt, które poznałam mogła być książkową Martyną.

Webinar odbędzie się 17 grudnie 2020 r. w godzinach od 20.00 do 22.00

Obowiązuje wcześniejsza rejestracja. Link do formularza rejestracyjnego, aktywny do 20 listopada tutaj

Koszt uczestnictwa w seminarium 75 zł.