Interpodmiotowość wg. badaczy Infant Research = znaczenie dla psychologii rozwojowej i psychoterapii

W dniu 27 listopada 2019 r. w godzinach od 20.00 do 22.00 zapraszamy na seminarium on line, na którym przybliży koncepcje interpodmiotowości i jej znaczenia dla naszego rozumienia rozwoju dziecka oraz tego, jak badacze z The Boston Change Process Study Group przełożyli to na oddziaływania psychoterapeutyczne. TBCSG do psychoterapii wprowadziła między innymi pojęcia "momentu teraz" i "niejawnej (proceduralnej) wiedzy relacyjnej" (jak z samej nazwy można wywnioskować - wiedzy, której pacjent na sesji terapeutycznej nie opowie"), syntonizacji, synchronizacji oraz koordynacji. wiedza ta w innym świetle pozwala interpretować znaczenie relacji terapeutycznej, jako głównego i swoistego czynnika terapeutycznego.

Przedstawiona zostanie również koncepcja interpodmiotowości w ujęciu Liottiego, porównanie jego rozumienia interpodmiotowości, jako motywacji z najwyższego, korowego poziomu hierarchii systemów neurobiologicznych. Porównamy obie koncepcje, co wnoszą do rozumienia mentalizacji i omówimy konsekwencje dla psychoterapii.

Na seminarium obowiązuje wcześniejsza rejestracja, link do formularza rejestracyjnego znajduje się tutaj

Koszt seminarium to 75 zł.