Od przywiązania do interpodmiotowości - konferencja

"Od przywiązania do interpodmiotowości. Teoria, badania, psychoterapia"

Międzynarodowa Konferencja.

Pod patronatem

Polskiej Federacji Psychoterapii

19 maja 2018 r. Poznań

Patronat medialny

Dr Giovanni Liotti swoją pracę naukową poświęcił - mówiąc najbardziej ogólnie - badaniu integrujących funkcji świadomości. W wywiadzie udzielonym kilka miesięcy temu, na pytanie czym się zajmuje w swojej pracy klinicznej, dr Liotti odpowiedział tak: "Starałem się wypełnić lukę, która wydawała mi się ogrommna, pomiędzy tym, co wynikało z obserwacji przywiązania zdezorganizowanego we wczesnym dzieciństwie a fenomenologią dysocjacyjną dorosłego. Występuje wiele zbieżności, które wywarły na mnie ogromne wrażenie od samego początku, ale też wiele róźnic pomiędzy tym, co obserwuje się u małego dziecka podczas interakcji z matką [w trakcie procedury obcej sytuacji badającej styl przywiązania u dziecka], a tym, co obserwuje się u dorosłego. Zgodnie z opinią Bowlby'ego, przywiązanie jest jednym z wielu systemów motywacyjnych, które regulują zachowanie międzyludzkie. W przywiązaniu zdezorganizowanym te inne systemy wchodzą w interakcję z systemem przywiązania prowadząc do różnych form, jakie przyjmuje u dorosłego fenomenologia dysocjacyjna. Obecnie zajmuję się więc badaniem tych innych systemów, które oprócz przywiązania występują w interakcjach międzyludzkich, czyli systemów interprsonalnych".

W książce "Ewolucja emocji i systemów motywacyjnych", wydanej we Włoszech w minionym roku przez wydawnictwo Raffaello Cortina Editore, dr Liotti zaproponował nową nazwę teorii, którą czytelnicy polskiego wydania książki o traumatycznym rozwoju znają jako teorię polimotywacyjną, a mianowicie "ewolucjonistyczną teorię motywacji".

Na konferencji będziemy starali się przybliżyć uczestnikom samą teorię oraz wkład, jaki wnosi w zrozumienie dysocjacji u dorosłego, dynamikę motywacyjną leżącą u jej podstaw oraz implikacje dla psychoterapii wymairu dysocjacyjnego.

8.30-9.00 Rejestracja uczestników

9.00 - 9.15 Wstęp mgr Marcin Glandys Polska Federacja Psychoterapii

9.15 – 9.45 Wprowadzenie mgr Hanna Michalska

9.45 – 10-30 Teoria przywiązania Bowlbiego a Ewolucjonistyczna Teoria Motywacji Liottiego, czyli od przywiązania do interpodmiotowości – dr Fabio Monticelli

10.30 -10.45 Przerwa kawowa

10.45 – 12.15 Teoria przywiązania Bowlbiego a Ewolucjonistyczna Teoria Motywacji Liottiego – dr Fabio Monticelli

12.15-12.20 Przerwa kawowa

12.20 – 13.05 Interpersonalny wymiar dysocjacji dr Benedetto Farina

13.05 – 14.00 Przerwa obiadowa

14.00 – 15.30 Interpersonalny wymiar dysocjacji – dr Benedetto Farina

15.30 – 15.45 Przerwa kawowa

15.45 – 17.15 Panel dyskusyjny  – doświadczenia polskie a włoskie: dr Benedetto Farina, dr Fabio Monticelli, mgr Marcin Glandys

17.15 – 17.45 Pytania z widowni

17.45 – 18.00 Podsumowanie konferencji

Na konferencję zapraszamy psychiatrów, psychologów, psychoterapeutów, terapeutów uzależnień.

Konferencja odbędzie się dnia 19 maja 2018 r. w godzinach od 9.00 do 18.00 w Poznaniu, ul. Towarowa 35 (biurowiec Delta).

Cena uczestnictwa w konferencji to 250 zł.  do 15 marca 2018 r.

270 zł. do  15 kwietnia 2018 r.

290 zł. do 10 maja 2018r.

Rejestracja przez formularz kontaktowy na stronie fundacji lub mailowo bezpośrednio na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 1 maja 2018 r.